Tanie bilety lotnicze cieszą się obecnie dużą popularnością. Lubimy zwiedzać świat za niewygórowaną cenę. Szczególnie dzisiaj, kiedy w internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji – jak tanio podróżować. Można na przykład pojechać nocnym pociągiem. Można wziąć ze sobą suchy prowiant. Pojechać poza sezonem. Można też skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów i znaleźć tanie loty Barcelona.

Szukasz taniego lotu?

Wpisz w Google hasło tanie loty rezerwacja lub tanie loty Barcelona

Tanie podróżowanie warto zacząć od wyboru lotów. Nie rób planów, że pojedziesz tego a tego dnia, do konkretnego kraju, zanim nie sprawdzisz, na które loty jest okazja. Warto też wiedzieć, że linie lotnicze rzadko chwalą się promocjami tanich lotów. Trzeba poświęcić czas, aby je znaleźć. Świetnym narzędziem pomagającym znaleźć niedrogi samolot jest wyszukiwarka tanich lotów. Znajdziesz tam mnóstwo tanich linii oraz okazji. Są tam też połączenia z przesiadką i połączenia tak zwane multi-city, czyli pomiędzy różnymi lotniskami. Aby znaleźć wyszukiwarkę lotów, można też wpisać w wyszukiwarkę Google hasło takie jak „tanie bilety lotnicze. A kiedy chcesz znaleźć konkretny lot, wpisz w Google „tanie loty Barcelona”.

O czym jeszcze pamiętać?

Planując tanią podróż pamiętaj, że duży popyt na daną usługę oznacza wzrost jej ceny. W podróżowaniu również obowiązuje ta zasada. Dlatego najtaniej jest podróżować poza sezonem. Zwiedzanie świata poza sezonem ma również tę cechę, że jest najmniej turystów. Chyba, że ktoś lubi tłumy. Jak to się konkretnie kalkuluje? Na przykład Majorka w lutym kosztuje około 1500 zł mniej za kilkudniowy pobyt. A są jeszcze inne sposoby zaoszczędzenia na podróży, takie jak:

  • minimalistyczny bagaż – bez rzeczy, które mogą się przydać, ale nie wiesz, tego na pewno. W podróż zabieramy mnóstwo niepotrzebnego bagażu! A przecież za bagaż trzeba płacić.
  • podróżowanie w grupie – można zaoszczędzić na zniżkach grupowych do muzeum, na grupowych biletach, tańszych pokojach wieloosobowych.
  • couchsurfing – czyli zaoferowanie komuś darmowego noclegu w zamian za to, że zaoferuje on Tobie. W tym przypadku bardzo przydaje się znajomość języków obcych.
  • namiot – szczególnie Skandynawowie kochają namioty i pozwalają rozkładać je niemal wszędzie, nawet na prywatnych posesjach, jeśli nie przeszkadza to właścicielom.
  • najtańszy transport w danym kraju – warto przed wyjazdem do danego kraju zorientować się w sieci internetowej, jaki środek transportu jest najtańszy. Na przykład w jednym kraju najbardziej opłaca się podróżować busem, a w innym pociągiem.
  • kraj a czas kupowania biletów – są kraje (Chiny), gdzie tanie loty, rezerwacja biletów na samolot są dostępne często na dwa dni przed wyjazdem. Z kolei w innych krajach (Szwecja, Norwegia) tanie bilety kolejowe kupuje się z większym wyprzedzeniem.
  • nocny pociąg – pomysłem na zaoszczędzenie na noclegu jest również podróż nocnym pociągiem, bo oszczędzasz wtedy na jednym nocowaniu.
  • własny prowiant – jedzenie w restauracjach jest miłym doświadczeniem, ale kto powiedział, że w podróży należy stołować się tylko tam? Dobrze jest zabrać ze sobą suchy prowiant (wafle, sucharki, orzeszki, batony, chrupki)