W dzisiejszych czasach jest wiele różnych sposobów na to, aby w miarę szybko uzyskać gotówkę. Jednym z nich jest skorzystanie z usług lombardu. Obecnie lombardy cieszą się coraz większą popularnością, dlatego też możemy je spotkać zarówno w tych większych, jak również mniejszych miastach na terenie całego naszego kraju. Powinniśmy widzieć zatem, jak konkretnie działa https://lombard66.pl/lombard/lombard-poznan-garbary i co możemy tam zastawić?

Lombard – co to?

Obecnie lombardy działają zarówno w formie stacjonarnej, jak również możemy zauważyć, że działa również wiele lombardów online. Osoby, które nie miały takiej okazji korzystać z ich usług, rzadko kiedy wiedzą jak właściwie działają tego typu miejsca. Przede wszystkim, lombard to instytucja, która udziela pożyczki pod zastaw przedmiotów, czy też niekiedy nawet nieruchomości. Ich nazwa wywodzi się od włoskich bankierów, lombardów, których historię datuje się na przełom XIV oraz XV roku, także jak widać ich historia jest naprawdę bardzo długa. Uzyskanie pożyczki w lombardzie nie jest kłopotliwe, cały proces trwa raptem kilka, maksymalnie kilkanaście minut, co jest ogromną zaletą.

Lombard: jak działa?

Działanie lombardu opiera się na pewnej specyfice, a mianowicie pożyczkobiorca, który chce uzyskać pieniądze, zaciąga krótkoterminową pożyczkę, która objęta jest zastawem, czyli zazwyczaj ruchomością, która na czas trwania pożyczki jest w lombardzie. Bardzo ważne jest to, że do czasu aż upłynie okres spłaty, przedmiot ten jest objęty tylko ograniczonym prawem rzeczowym, a co z tym idzie lombard jest w jego posiadaniu, ale nie może go sprzedać. Musi on natomiast przechowywać go w taki sposób, aby nie stracił swojej wartości. 

Jak uzyskać pożyczkę w lombardzie?

Cała procedura uzyskania pożyczki w lombardzie nie jest skomplikowana, dlatego też z tego rozwiązania korzysta wiele osób. Zazwyczaj wszystkie formalności trwają maksymalnie kilkanaście minut. Zdecydowanie najważniejsza jest wycena przedmiotu zastawy, która jest zawsze przeprowadzana przez pracownika lombardu i to od niej zależy, jak wysoka będzie pożyczka. Bardzo często jest tak, że zaproponowana wycena jest zdecydowanie niższa, aniżeli realna wartość rynkowa danego przedmiotu. Jeżeli pożyczkobiorca zaakceptuje zaproponowane warunki, to wówczas sporządzana jest umowa pożyczki pod zastaw, W niej określone są wszelkie warunki, oprocentowanie, prowizja termin spłaty, jak również wartość zastawianego przedmiotu. Pożyczkobiorca natychmiast otrzymuje środki i decyduje o tym, czy spłaci zadłużenie, czy też w taki sposób sprzeda lombardowi dany przedmiot.