Posiadacz walut ma swój unikalny kod. Coraz więcej inwestorów decyduje się na wybranie takiego sposoby na pomnażanie swojego kapitału. Kryptowaluty działają w oparciu o transparentne oprogramowanie. Przelew wirtualnej waluty odbywa się zaledwie w ciągu kilku minut. 

Cyfrowe waluty są bardziej bezpieczna niż tradycyjny środek płatniczy. Potrzebna jest duża moc obliczeniowa sprzętu, aby haker mógł wykraść nasze pieniądze. Pieniądze wirtualne powinny być przechowywane w wirtualny, portfeli. Wydobycie kryptowalut jest dość skomplikowanym procesem. Do wydobycia własnych bitcoinów potrzebny jest komputer z dużą pomocą obliczeniową. Notowanie cyfrowych walut jest dość trudne do przewidzenia, wiele czynników wpływa na cenę kryptowalut.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami jest skorzystanie z giełdy kryptowalut. Na tego typu platformach można dokonywać transakcji kupna lub sprzedaży kryptowalut. Dostępne są również giełdy kryptowalut w wersji mobilnej, można na nić dokonywać transakcje o wybranym poziomie cen. Zaletą kryptowalut jest brak nadzoru przez instytucję finansowe, nie działa na nie inflacja. Co roku rośnie liczb sklepów i punktów usługowych, gdzie można płacić kryptowalutami. Kryptowaluty są odporne za zadłużenia. Sprawdź opinie o Crypto Bank i rejestracje

Jak można kupić kryptowaluty ?

Kryptowaluty można kupić w internetowym kantorze w polskiej walucie. Wystarczy założyć konto w takim kantorze i można dokonać anonimowo transakcje do 1000 złotych. W największych miastach w Polsce istnieje stacjonarne kantory kryptowalut, można znaleźć również bankomaty kryptowalut. W kantorze internetowym ceny są niższe niż stacjonarnym kantorze. Giełdy cyfrowych walut zapewniają dostęp nawet do 100 różnych kryptowalut. Takie platformy pobierają prowizję od przeprowadzonych transakcji. Największą polską giełdą Bitcoina jest BitBay.

 Polska giełda cyfrowych walut

Polską giełdą do handlu kryptowalutami jest Bitaby. Użytkownik na start nie musi posiadać cyfrowej waluty, co jest dużą ułatwieniem dla początkujących inwestorów.  Giełda umożliwia  dokonywanie transakcji za pomocą EU, PLN, USD. Można ustawić paramtery, na jakich odbywa się sprzedaż lub zakup kryptowalut. Platforma posiada odpowiednie zabezpieczenia, dwu etapowe logowa, uwierzytelnianie. Wyznaczona jest jasna granica, kiedy waluty mogą być sprzedawane lub kupione, dzięki temu można ograniczyć skutki skoków kursu cyfrowych walut. Giełda Bit bay zapewnia specjalistycznego rozwiązania to analizy technicznej danej kryptowaluty. Umożliwia natychmiastowe przelewy w każdym miejscu na świecie.