Ze względu na prostą i ekspresową obsługę aplikacje taxi jak Uber i Bolt cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klienteli w każdym wieku. Zarówno pasażerowie, jak i kierowcy zdają się być zadowoleni ze sposobu działania aplikacji. Obecnie taka forma transportu stanowi szybki, tani i bezpieczny dojazd w pożądane miejsce. Podróżujący mogą cieszyć się wygodną formą płatności, oraz zachowaniem odpowiednich zasad podczas podróży. Kierowcy traktują aplikację jako sposób na dodatkowy, bądź stały zarobek. Czy kierowca Ubera i Bolta musi mieć założoną działalność gospodarczą? A może jednak można pracować bez własnej firmy?

Praca w Uber i Bolt bez własnej działalności?

To doskonała informacja dla osób, które chcą rozpocząć dodatkową pracę na niezależnym etacie, jednak nie spieszno im do zakładania własnych działalności gospodarczych. Obecnie można usłyszeć wiele historii, dotyczących konieczności samodzielnego odprowadzania składek ZUS przez takich kierowców. Od 2017 roku wysokość składek odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wzrosła i obecnie wynosi niespełna 500 złotych, co stanowczo zniechęca ludzi do tworzenia nowych miejsc pracy. Jak zatem można współpracować z Uber i Bolt? Przekonajmy się!

Dogodne warunki współpracy

Jedną z najbardziej podstawowych form współpracy jest oczywiście prowadzenie własnej działalności gospodarczej. To właśnie z tego powodu narosło wiele legend, jakoby założona firma miała być koniecznością do świadczenia usług. Decydując się na tę opcję kierowca rozlicza swój dochód przez firmę i samodzielnie go opodatkowuje.

Inną możliwością zarobku jest zatrudnienie się u wybranego partnera biznesowego. Takie osoby posiadają własne samochody firmowe, rekrutują nowych kierowców Ubera i Bolta i udostępniają im niezbędne do pracy narzędzia. Renomowany partner Uber i Bolt w Krakowie – firma OnlyGo w ramach współpracy oferuje wiele benefitów dla swoich kierowców, takie jak umowa, zniżki na paliwo i części, a nawet kartę multisport.

Ze względu na różnorodność sposobów rozliczenia każdy kierowca może wybrać najbardziej przystępną dla niego możliwość. To, ile dany pracownik zarobi zależy od tego, ile czasu dziennie będzie poświęcał na jazdę.

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że na Uberze da się pracować także bez prawa jazdy! Wystarczy zarejestrowana działalność gospodarcza, bądź spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i posiadanie własnej floty samochodów. Dzięki wynajmowi można zyskać stały dochód bez większego wysiłku fizycznego.

Praca jako kierowca Uber Bolt za pośrednictwem OnlyGo

Ile godzin trzeba poświęcić na pracę?

Uber i Bolt to doskonałe narzędzia do prowadzenia elastycznego etatu. Każdy kierowca, zaczynający swoją przygodę z firmą może jasno przedstawić swoje oczekiwania, poinformować partnera jak długo i kiedy będzie w stanie jeździć, oraz podpisać umowę, z której da radę w pełni się wywiązać.

Samochody jeżdżące pod marką Ubera lub Bolta zdają się nigdy nie mieć wolnego. Potrzebne są 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, jednak dzięki swobodzie etatowej każdy pracownik samodzielnie dostosowuje swoje godziny pracy. Istnieje też możliwość okresu próbnego, czyli przetestowania nowej formy współpracy przez kilka dni bez zobowiązań. Dzięki takiej opcji wiele osób prawidłowo przemierza swoje siły na zamiary i podejmuje decyzję czy ta praca na pewno jest dla niego.

Wiele młodych osób, na przykład studentów, decyduje się na podjęcie pracy kierowcy Ubera lub Bolta jedynie w wakacje. Ten fakt pokazuje nam na jak wielką elastyczność mogą liczyć nowi pracownicy.

Uber i Bolt to doskonałe aplikacje umożliwiające pracę na pełen etat, bądź jako formę zarobienia dodatkowych pieniędzy. Poleca się ją osobom w każdym wieku, dzięki jasnym zasadom każdy może stać się kierowcą i uzależnić swój czas pracy od indywidualnych predyspozycji.