Chociaż słuchawki z mikrofonem USB są na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, zdążyły już zwrócić na siebie uwagę przede wszystkim zawodowców, korzystających z takiego sprzętu codziennie. Im wyższa jakość dźwięku, uniwersalność oraz większe możliwości, tym produkt staje się popularniejszy. Nawet te kilkadziesiąt dostępnych dzisiaj modeli budzi znacznie więcej, niż tylko czystą ciekawość. Czy jednak słusznie?

Nowoczesne słuchawki z mikrofonem USB, czy tradycyjne z wejściem mini jack?

Dotychczas ani gracze, ani nałogowi użytkownicy Internetu nie skarżyli się na korzystanie ze słuchawek z wejściem mini jack. Jakość dźwięku takich słuchawek jest raczej bez zarzutu, w zasadzie też niezależnie od ceny nie występują w nich słyszalne zakłócenia powodowane przesyłaniem dźwięku. Dlaczego w takim razie słuchawki z mikrofonem USB budzą zainteresowanie?

Powodów jest kilka i są one naprawdę istotne. Przede wszystkim słuchawki z mikrofonem USB będą nam służyć nie tylko do przesyłania dźwięku, ale dzięki uniwersalnej wtyczce USB możliwe jest przesyłanie również plików czy ładowanie telefonu, co znacznie ułatwia życie. Mając do dyspozycji słuchawki z mikrofonem USB, ze względu na idealną jakość dźwięku, a także możliwość spersonalizowania dodatkowych, rozszerzonych ustawień, z pewnością nigdy nie wrócimy do korzystania z ich poprzedniego wcielenia z wtyczką mini jack.

Chociaż sceptycy wskazują na możliwość występowania zakłóceń podczas odbioru i przesyłania dźwięku, wystarczy wybrać odpowiedni model, aby tego uniknąć. Ogromną zaletą, jakiej nie wskażemy w przypadku słuchawek z wejściem mini jack, są niepowtarzalne efekty specjalne, jakie można sobie zafundować w przypadku niektórych modeli.

Same słuchawki są zwykle sporych rozmiarów, a więc są wygodne, nie powodują dyskomfortu nawet po wielu godzinach trzymania ich na uszach. To ważna cecha, szczególnie w przypadku osób zawodowo związanych z wirtualnym światem.

Słuchawki z mikrofonem USB – kto z nich skorzysta najbardziej?

Pewnie nie każdemu będą potrzebne w codziennym użytkowaniu tak dobre słuchawki, jak słuchawki z mikrofonem USB. Jednak każdy, kto zawodowo zajmuje się e-sportem czy gamingiem, potrzebuje dobrego sprzętu do nagrywania swoich podcastów czy kursów szkoleniowych. Ale też ktoś, kto potrzebuje być stale w kontakcie z klientami lub z rodziną, albo po prostu lubi odsłuch dźwięku na bardzo wysokim poziomie – ten z pewnością znajdzie odpowiednie słuchawki tego typu dla siebie.

Słuchawki z mikrofonem USB i możliwością zastosowania własnych ustawień świetnie sprawdzą się też w przypadku osób wykonujących tłumaczenia ze słuchu. W ich przypadku każdy pojedynczy dźwięk ma ogromne znaczenie. Jednak to nie wszystkie sytuacje, w których słuchawki z wejściem USB oraz mikrofonem będą najlepszą opcją – także posiadacze sprzętu komputerowego średniej klasy, czyli typowych, biurowych laptopów, mogą w ten sposób ulepszyć jakość dźwięku bez kupowania dodatkowo karty dźwiękowej, co chyba jest jednym z największych atutów.