Brudna tekstylna tapicerka to nierzadko jedno z największych utrapień użytkowników samochodów. Tekstylna tapicerka bardzo szybko chłonie wodę razem ze wszelkimi zabrudzeniami. Przez to właśnie wszelkie drobinki brudu się zamykają we włóknach materiału. Jak sobie poradzić ze wszelkimi tego typu zanieczyszczeniami? Oczywiście warto wykorzystać kosmetyki samochodowe. Sprawdźmy jakie.

Kosmetyki samochodowe do tapicerki

Jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe to mamy naprawdę spory wybór. Sklepy są nimi wręcz „zasypane”. Chcemy poniżej polecić kilka z nich, których zakupu nie będziemy żałować.

Pierwszy kosmetyk, który polecamy to ADBL Bonnet. Jest to nasz faworyt. Dlaczego? Po pierwsze, jest niesamowicie łatwy w użyciu i do jego stosowania jest potrzebna mikrofibra czy też szczoteczka z miękkim włosiem. Po drugie jest to kosmetyk naprawdę bezpieczny, które nie tylko nie wpływa na sam kolor tapicerki, ale także nie pozostawia śladów białych na jej powierzchni. Jeśli do tego dodamy fakt, że jest dostępny w pojemności od pół litra do pięciu litrów, to otrzymamy recepturę na naprawdę doskonały czyszczący środek do tapicerki. Aby sprawdzić opinie, cenę i właściwości należy odwiedzić sklep z kosmetykami samochodowymi.

Jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe to polecamy także Binder Premium Interior Cleaner. Kosmetyk ten świetnie czyści i to każdą z powierzchni, którą posiadamy w środku swojego samochodu. Doskonale sobie radzi z zabrudzeniami plastiku, tapicerki skórzanej, a do tego także tekstyliów. Do pracy z tym środkiem potrzebujemy jedynie aplikatora, który to jest do niego dołączony oraz mikrofibra, którą zarówno przetrzemy, jak i także osuszamy tekstylia.

Ostatni polecany przez nas kosmetyk to Encapsulator Cleaner. Jest to bardzo innowacyjny czyszczący środek do tekstylnych powierzchni. Jego formuła się opiera na wykorzystaniu bardzo specyficznej technologii zamykania w mikrokapsułkach brudu, który jest następnie wciągany ze struktury materiału przy pomocy odkurzacza. Środek ten nie tylko jest skuteczny, ale także niezwykle wydajny. Produktu tego może używać każdy z nas i to niezależnie kompletnie od doświadczenia jeśli chodzi o pielęgnację wnętrza samochodu.

Czym wyczyścić plastikowe elementy?

Utrzymanie porządku w naszym samochodzie nie tylko sprawi, że samo podróżowanie samochodem będzie znacznie przyjemniejsze. Plastiki w środku samochodu, które nie były długo pielęgnowane, mogą się stać siedliskiem grzybów czy też bakterii. Czyszczenie plastiku jest zatem istotne z punktu widzenia zdrowotnego, a już szczególnie dla alergików. Poza tym, brud utrzymujący się we wnętrzu może się przyczyniać do powstawania wilgoci, a wilgoć sprawia, że możemy mieć problem z szybami parującymi.

Jak wewnątrz samochodu wyczyścić plastik? Jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe do deski rozdzielczej jest bardzo szeroki. Najprostszym z możliwych sposobów jest skorzystanie po prostu ze ściereczek nawilżanych do kokpitu. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy kupować żadnego specjalnego preparatu ani też szmatki.

Ściereczki jednak najlepiej traktować jako uzupełnienie właściwej kosmetyki. Stosujemy je wówczas, gdy chcemy kokpit przetrzeć i inne elementy z tworzywa pomiędzy znacznie większymi pielęgnacyjnymi sesjami.

Jeśli zamierzamy dotrzeć do trudnych miejsc, to na pewno przyda się nam pędzelek z włosiem miękkim czy też patyczki do czyszczenia uszu. Dzięki nim łatwiej nam będzie chociażby wyczyścić kratki wentylacyjne.

Uniwersalny środek do czyszczenia: jak to działa?

Na pewno każdy z nas słyszał o czymś takim jak uniwersalny płyn czyszczący. Przydaje się on w każdym domu oraz w każdym samochodzie. Szczególnie gdy mamy dzieci. Płyn uniwersalny/środek uniwersalny nadaje się do absolutnie wszystkiego i możemy go wykorzystywać na przeróżne sposoby. Starajmy się dbać o swój samochód przy użyciu środków możliwie najbardziej naturalnych. Dlatego też wiele osób rezygnuje z kosmetyków samochodowych właśnie na rzecz uniwersalnych środków do czyszczenia. Mamy też wrażenie, że taki uniwersalny środek do czyszczenia jest nie tylko bezpieczny, ale także skuteczny i tani. Działa on szybko, a jakie przyniesie efekty? O tym musimy się już sami przekonać.