Reklama jest dźwignią handlu. To stare powiedzenie, ale wciąż tak samo aktualne. W dzisiejszych czasach konkurencjach w każdej branży jest tak duża, że bez odpowiedniej reklamy szanse na sukces są marne. Aby pozyskać klienta i nawiązać z nim długofalową współpracę, musimy po pierwsze dać się zauważyć, a po drugie zaproponować coś, czego nie ma konkurencja. W tym wszystkim pomaga oczywiście marketing. Sposobów na promowanie swojej firmy jest wiele. Jednym z nich są gadżety reklamowe w postaci słodyczy, a najczęściej krówek. Czy to dobry pomysł na marketing? 

Rola gadżetów reklamowych w marketingu 

Gadżety reklamowe to niewielkich rozmiarów przedmioty, na których umieszcza się logo firmy lub krótką informację na jej temat. Przeznaczone są do darmowej dystrybucji i rozdawania jako podarunek klientom lub potencjalnym klientom. Takimi gadżetami mogą być przedmioty codziennego użytku takie jak długopisy, smycze, parasolki czy kalendarze. Wiele zależy od tego, czym dana firma się zajmuje. Najlepiej dopasować gadżet do potrzeb grupy docelowej. Uniwersalnym pomysłem są właśnie krówki reklamowe. Pasują właściwie do większości branży. 

Gadżety reklamowe zwiększają świadomość marki i budują jej pozytywny wizerunek. Są narzędziem do reklamowania swoich usług czy produktów i pozyskiwania nowych klientów. Upominek w postaci słodyczy z pewnością przełoży się na pozytywny odbiór firmy, a może nawet wpłynie na decyzję o dokonaniu transakcji.  

Krówki jako gadżet reklamowy 

Krówki reklamowe to jeden z najczęściej stosowanych pomysłów na gadżety promujące firmę. Są uniwersalne, pasują praktycznie do większości branż, a do tego są niezobowiązujące. Można je rozdawać na eventach, targach, spotkaniach biznesowych, czy nawet jako dodatek do wysyłanej klientowi przesyłki. Taki upominek może przyczynić się do nawiązania długofalowej współpracy i zbudowania dobrych relacji z kontrahentem. Na opakowaniu od krówki można umieścić logo lub krótką informację. Dzięki temu potencjalni klienci będą kojarzyć naszą firmę z czymś miłym i przyjemnym. 

Krówki reklamowe — jakość ma znaczenie

Pamiętajmy jednak, że zarówno krówki reklamowe, jak i inne gadżety muszą być wysokiej jakości. W końcu będą one wizytówką naszej firmy. Dlatego powinny budować jej pozytywny wizerunek. Krówka rozdawana jako upominek klientom lub potencjalnym klientom musi być po prostu smaczna. Niedobry cukierek może negatywnie wpłynąć na odbiór naszej firmy. Za to dobra jej jakość będzie świadczyła o profesjonalizmie i rzetelności firmy.