Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Warto wybrać się tutaj nawet na weekend, ponieważ stolica Małopolski odznacza się licznymi walorami turystycznymi. Dużym udogodnieniem jest możliwość wynajęcia samochodu. Na jakich zasadach się to odbywa?

Auto na pobyt w Krakowie – gdzie i jak wynająć?

Krakowie wynajem samochodów jest usługą oferowaną przez różne wypożyczalnie. Warto więc zapoznać się z ich propozycjami w celu znalezienia rozwiązania odpowiadającego konkretnym potrzebom. Rezerwacji wybranego pojazdu najlepiej dokonać online lub telefonicznie, a pozostałe formalności należy załatwić osobiście w biurze danej firmy. Klientom odbierającym samochód w Krakowie wypożyczalnia aut iPanek umożliwia jego zwrot w innej lokalizacji, przy czym minimalny okres najmu to 24 godziny. Osoba wynajmująca samochód musi mieć ważne prawo jazdy, niekiedy wypożyczalnie wymagają też ukończonego 21. roku życia.

Auto na pobyt w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Każda działająca w Krakowie wypożyczalnia samochodów świadczy omawianą usługę na własnych zasadach, co w praktyce oznacza konieczność zapoznania się z regulaminem najmu. Cena jest bardzo ważnym aspektem, ale trzeba mieć na względzie także kilka innych zapisów w umowie – zwłaszcza tych dotyczących m.in. limitu kilometrów, tankowania oraz odpowiedzialności za pojazd. W Krakowie wynajem aut na krótki termin obejmuje szereg dodatkowych opcji takich jak np. wyjazd wypożyczonym samochodem za granicę, dopisanie do umowy drugiego kierowcy lub wyposażenie pojazdu w fotelik dla dziecka czy nawigację GPS. Przy odbiorze samochodu trzeba obowiązkowo dokładnie go obejrzeć, a jakiekolwiek wątpliwości natychmiast zgłosić pracownikowi wypożyczalni.

Usługa transportowa, jaką jest krótkoterminowy wynajem samochodów, to spore ułatwienie nie tylko w Krakowie. Większy komfort podróżowania, brak wielu obowiązków, mniejsze wydatki niż przy korzystaniu z taksówek oraz dostęp do nowoczesnej floty to zdecydowanie największe zalety najmu pojazdów na krótki termin.