Twoja firma wymaga komputerów i internetu do prawidłowego działania? Pomyśl o skorzystaniu z profesjonalnej obsługi informatycznej!

Coraz więcej firm nie może obecnie prowadzić swojej działalności bez wsparcia komputerów oraz internetu. Dzięki nowoczesnym technologiom tego typu realizowanie codziennych czynności związanych z zarządzaniem całą firmą staje się jeszcze łatwiejsze. Aby mieć pewność, że firma będzie funkcjonowała pod kątem IT prawidłowo, wskazana jest jej fachowa obsługa informatyczna. Ja można ją uzyskać?

Jak zadbać o obszar IT w firmie?

Firma może zdecydować się na utworzenie własnego działu IT lub zatrudnienie informatyka, który będzie odpowiedzialny za jej obsługę. Niestety, taka obsługa informatyczna związana jest ze sporymi kosztami, dlatego decyduje się na nią mniejszość przedsiębiorców, którzy dysponują właściwymi środkami finansowymi.

Zdecydowana większość firm zaliczanych do sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw albo korzysta z pomocy informatycznej doraźnie, albo decyduje się na pomoc informatyczną prowadzoną jako outsourcing.

Obsługa informatyczna firm jako outsourcing

Outsourcing, czyli zlecanie usług zewnętrznym firmom, jest aktualnie jedną z popularnych form korzystania z różnych rodzajów prac niezbędnych w biznesie. W ten sposób firmy zlecają obsługę księgową i kadrowo-płacową, zamawiają sprzątanie, ale również mogą skorzystać z oferty jak obsługa informatyczna firm.

Realizowana w formie outsourcingu profesjonalna obsługa informatyczna firmzwiązana jest z licznymi zaletami, które spowodowały, że obecnie decyduje się na nią tak wiele firm. Wśród nich warto wskazać na:

  • Dostęp do rozbudowanej gamy usług informatycznych – dotyczą one zarówno tworzenia struktury IT w firmie, jak i jej codziennego funkcjonowania.
  • Wysoka jakość obsługi – prace prowadzone są przez wykwalifikowanych informatyków posiadających duże doświadczenie, dzięki czemu firma może uzyskać najwyższej jakości wsparcie nawet w trudnych sytuacjach.
  • Niskie koszty – obsługa informatyczna firm odbywa się w przystępnych cenach, dlatego przedsiębiorca może zapłacić za nią znacznie mniej niż za zatrudnienie informatyka.
  • Elastyczność – outsourcing pozwala na łatwiejsze prowadzenie firmy, ponieważ daje szersze możliwości w dopasowaniu zakresu usług do własnych potrzeb, a także pozwala na proste zakończenie współpracy wtedy, gdy nie będzie ona już wymagana.
  • Niższe ryzyko – korzystanie z fachowej obsługi informatycznej powoduje, że prowadzenie firmy pod kątem IT związane jest ze znacznie niższym ryzykiem, ponieważ pracownicy firmy outsourcingowej mogą błyskawicznie zareagować na wezwanie i naprawić awarię.

Jakie usługi włącza obsługa informatyczna firm?

Outsourcing IT, czyli obsługa informatyczna świadczona przez zewnętrzną firmę daje dostęp do szerokiej gamy usług skoncentrowanych na obszarze informatycznym. Dotyczą one zarówno sprzętu komputerowego i sieci, jak i oprogramowania, na przykład systemów informatycznych i operacyjnych używanych w firmach.

W ramach obsługi informatycznej firma może liczyć na szybką i sprawną pomoc dotyczącą stworzenia struktury IT oraz zarządzania nią, między innymi przez tworzenie sieci, doradztwo w zakupie sprzętu, szkoleniu pracowników.

Firma outsourcingowa może także zaoferować pełną pomoc w razie pojawienia się awarii, oferując wsparcie przez helpdesk. Wtedy wystarczy tylko zgłosić usterkę, aby otrzymać błyskawiczną pomoc online, telefonicznie albo z dojazdem na miejsce, gdy pomoc na odległość nie jest możliwa do udzielenia.

Więcej informacji o zakresie usług można znaleźć na stronie firmy itcenter.pl, która specjalizuje się w obsłudze informatycznej firm w Warszawie.

Gdzie zamówić obsługę informatyczną dla firmy?

Aktualnie obsługa informatyczna firm prowadzona jest przez wiele przedsiębiorstw IT działających w całym kraju, dlatego fachowe wsparcie można otrzymać w praktycznie każdym miejscu, niezależnie od lokalizacji firmy.

Warto wcześniej zapoznać się z różnymi ofertami firm udzielających wsparcia w tej formie, porównać ze sobą ich propozycje i ceny, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę i podpisać umowę, która pozwoli na uzyskanie pełnej pomocy w IT bez ponoszenia wysokich kosztów.