Wirtualne biuro to po prostu usługi, które polegają na wynajęciu adresu, celem wykonywania danej działalności gospodarczej. Jednakże, oprócz adresu, przedsiębiorca ma możliwość skorzystania również z wielu innych usług, do których możemy na przykład zaliczyć obsługę poczty lub dostęp do sali konferencyjnej. Obecnie wielu przedsiębiorców decyduje się na to, aby skorzystać z usługi wirtualnego biura, ponieważ chcą znacznie zwiększyć efektywność swoich działań i jednocześnie stworzyć wizerunek firmy renomowanej. Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat usług wirtualnego biura?

Czym jest wirtualne biuro?

Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z usług wirtualnego biura, to wówczas otrzymamy adres, pod którym będziemy mogli zarejestrować swoją działalność. Warto wspomnieć o tym, że wirtualne biuro oferuje również, między innymi obsługę recepcyjną, dedykowaną linię telefoniczną, odbieranie i skanowanie korespondencji, wynajmowanie sal konferencyjnych z niezbędnym sprzętem itp. Jeżeli wynajmiemy wirtualne biuro, to wówczas uzyskamy adres w prestiżowej lokalizacji i przy tym będziemy mogli organizować spotkania z klientami oraz partnerami biznesowymi w bogato wyposażonej sali, jak również dostaniemy dedykowany numer telefonu, co jeszcze będzie uwiarygodni naszą firmę. Wówczas nie będzie problemu z terminowej odbiorem ważnej korespondencji, co również ma niebagatelne znaczenie.

Wirtualne biuro – czy jest legalne?

Z racji tego, że w naszym kraju wirtualne biura dopiero zaczynają być zauważane, to wiele osób nie wie, czy właściwie takie właśnie rozwiązanie jest legalne. Koniecznie jednakże musimy wiedzieć, że wirtualne biura są jednakże całkowicie legalne. W polskim prawie nie ma podanego dokładnego miejsca i warunków, jakie musi ono spełniać, aby móc tam prowadzić działalność gospodarczą. 

Wirtualne biuro – zalety

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wirtualne biuro ma wiele różnych zalet, dlatego też nie ma się co dziwić, że obecnie tak wielu przedsiębiorców chętnie korzysta z tego rozwiązania. Przede wszystkim, wirtualne biuro pozwala nam znacznie zmniejszyć kosztu prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ nie będziemy musieli płacić za lokal, jego umeblowanie, jak również nie trzeba zatrudniać pracowników i przy tym płacić im wynagrodzenia oraz odprowadzać za nich składki. Ponadto, wirtualne biuro zalicza nie do kosztów uzyskania przychodu, a co za tym idzie jest to opłata, którą możemy sobie wpisać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Oferta dostępna jest tutaj: Biuro Jerozolimskie Warszawa.