Obecnie wirtualne biura są niezwykle popularne, co wynik głównie z ich ekonomiczności. Nie ulega wątpliwości, że zarejestrowanie firmy pod prestiżowym adresem będzie dla nas zdecydowanie bardziej opłacalne niż rzeczywiste wynajmowanie lokalu w centrum miasta. Ponadto biuro wirtualne warszawa ochota ma również wiele innych ważnych zalet, które doceniane są głównie przez start-upowców oraz freelancerów. Zatem, warto wiedzieć, na czym polega tego typu usługa i czy wirtualne biura są legalne?

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro, to po prostu usługa, która sprowadza się do tego, że przedsiębiorca uzyskuje fizyczny adres, który służy mu do rejestracji działalności gospodarczej, jak również w zależności od danej oferty, dostaje on adres do korespondencji, powiadomienia o poczcie, obsługę, zarówno poczty przychodzącej, jak i wychodzącej, a także może skorzystać z innych czynności biurowych, takich jak skanowanie, czy też drukowanie. Bardzo często wirtualne biuro oferuje również wynajem kompleksowo wyposażonych sal na godziny. Właśnie. tych salach przedsiębiorca może organizować spotkania biznesowe, konferencje, czy też szkolenia. E-biuro, jest to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą do rejestrowania działalności podawać swojego prywatnego adresy, czy też takim adresem nie dysponują, ponieważ mieszkanie wynajmują, a wówczas konieczna będzie zgoda właściciela. Dodatkowo, tego typu usługa jest zdecydowanie tańsza, niż gdybyśmy mieli wynajmować fizyczne biuro. 

Wirtualne biuro – dla kogo jest dedykowane?

Przede wszystkim z usługi wirtualnego biura, bardzo często korzystają osoby, które wykonują pracę zdalną, a więc na przykład copywriterzy, graficy komputerowi, programiści i inni. Wirtualne biura będą doskonałym rozwiązaniem również dla młodych przedsiębiorców, którzy nie dysponują budżetem, który umożliwiłby im wynajęcie swojej własnej siedziby. Ponadto, to właśnie rozwiązaniem cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem wśród headhunterów oraz marketingowców, którzy prowadzą swoją własną działalność.

Jak wybrać biuro wirtualne?

Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z danym biurem wirtualnym, to musimy je dobrze sprawdzić. Przede wszystkim warto się upewnić, czy dana firma będzie działała na rynku przez najbliższe lata, ponieważ zmiana adresu firmy wiąże się z dodatkowymi kosztami, między innym rejestracji w ZUS, czy też KRS. Ponadto dokonywanie tego typu zmian również zajmuje bardzo dużo czasu, co jest kłopotliwe.