Wirtualne biura na rynku funkcjonują stosunkowo od niedawna, ponieważ pierwsze tego typu biuro zostało otworzone w Stanach Zjednoczonych w 1995 roku przez Ralpha Gregory’ego. Teraz jest to niezwykle popularne rozwiązanie na całym świecie i zobaczyć można, że również w naszym kraju wiele firm korzysta właśnie z wirtualnych biur. Tym, co je wyróżnia są niskie koszty obsługi oraz najmu, doskonały wpływ na wizerunek marki, jak również możliwość zachowania prywatności przez osobę, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Biuro wirtualne Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla firm, którym zależy na tym, aby posiadać adres korespondencyjny i nie zamierzają przyjmować klientów, czy też kontrahentów. 

Co to jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to po prostu usługa która sprowadza się do rejestracji firmy pod istniejącym adresem. Tak, jak już wspomniano powyżej, pierwsze wirtualne biuro założył Amerykanin Ralph Gregory, który wciąż prowadzi i stale rozwija swoją firmę. Dzięki usłudze wirtualne biura, można formalnie prowadzić firmę pod danym adresem i rejestrować ją we właściwych Urzędach. Dzięki pełnemu outsourcingowi biurowemu, wiele osób na pierwszym miejscu stawia właśnie wirtualne biuro, z racji na znaczne zmniejszenie kosztów firmowych, bądź zapewnienie całkowitej ochrony prywatności. Zdecydowana większość osób, które mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej, zastanawia się nad wyborem jej siedzimy, a finalnie wielu z nich decyduje się na to, aby zarejestrować ją pod adresem domowym. Niestety takie rozwiązanie ma wiele minusów, gdyż adres taki będzie znajdować się w bazie danych informacji podatkowych, na rachunkach, fakturach, czy też innych dokumentach. Wiele osób, które nie chcą podawać domowego adresu decyduje się na to, aby wynająć lokal, ale niestety jest to kosztowne rozwiązanie i nie każdego przedsiębiorcę na to stać. 

Gdzie najlepiej wynająć biuro wirtualne?

Przede wszystkim, jeżeli chcemy wybrać odpowiednie wirtualne biuro, to na samym początku koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, jakie są związane z umową najmu. To właśnie na podstawie tej umowy, będzie prowadzone biuro wirtualne, zatem na samym początku koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy firma która oferuje tego typu usługi ma pełne prawa własności do lokali, które oferuje. Niestety na rynku działa wielu oszustów, więc warto być ostrożnym. Zanim podpiszemy umowę, musimy zwrócić również uwagę na doświadczenie firmy, z którą chcemy rozpocząć współpracę.