Rynek pracy w ostatnich latach staje się coraz bardziej dynamiczny. Jest to niewątpliwie związane z rozwojem technologicznym, który z roku na rok przyspiesza. Wobec tego pojawia się pytanie jakie zawody będą najbardziej popularne w przyszłości? Kto będzie nam potrzebny za 10 lat? Odpowiedź może okazać się nieoczywista.

Który zawód warto wybrać, aby był opłacalny w przyszłości?

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych zawodów, na które według badań i predykcji będzie największe zapotrzebowanie. Więc jeśli zastanawiasz się nad zmianą branży lub rozpoczęciem studiów warto wziąć pod uwagę poniższe zawody. Jobfashion to nowoczesny portal pracy, który podpowie Ci, w którym kierunku warto się rozwijać. Co więcej, będzie pełnił rolę pośrednika w procesie rekrutacyjnym.

Zawody przyszłości – branża IT

Specjalista z branży IT/ Programista baz danych

Od wielu lat branża IT rozwija się nieustannie, a w związku z tym jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Już teraz istnieje ogromny deficyt programistów, deweloperów. Pracodawcy starają się pozyskać pracownika oferując mu korzystniejsze warunki w formie bardzo atrakcyjnej pensji, ale także benefitów związanych z pracą. Osoby, które nie mają wykształcenia informatycznego nie muszą rezygnować z kariery w branży IT. W przyszłości będzie rosło zapotrzebowanie na Headhunterów, specjalistów HR.

Zawody przyszłości – Sprzedaż internetowa

Specjalista ds. e-commerce / Analityk danych

Sklepy internetowe przeżywają złoty wiek, głównie za przyczyną pandemii. Wiele osób, które wcześniej nigdy nie planowały zakupów przez internet, teraz robią to niemal codziennie. Otwiera to nowe możliwości dla osób, które planują przebranżowienie się. Wraz z rozwojem i powstawaniem nowych sklepów internetowych, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów do obsługi platform sprzedażowych on-line

Zawody przyszłości – sektor zdrowie

Lekarz, terapeuta, dietetyk, trener personalny

Specjaliści z szeroko rozumianego sektora zdrowotnego na pewno nie będą narzekać na brak pracy. Dotyczy to zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Zmiany w otaczającym świecie mogą wywoływać przykre doświadczenia, a świadomość dbania o zdrowie psychiczne rośnie, zatem psychologowie i terapeuci mogą liczyć na wiele pracy. Podobnie z trenerami personalnymi i dietetykami. Przewiduje się, że w przyszłości pojawi się bardziej profilaktyczne podejście do zdrowia, co wiąże się z odpowiednim zaplanowaniem diety oraz aktywności fizycznej.

Nowoczesny portal pracy

Na tej liście oczywistym zawodem jest także lekarz. Z pewnością za 10 lat nadal będziemy potrzebować specjalistów z dziedziny medycyny. Lekarze powinni jednak nastawić się na zdobywanie nowych kompetencji z dziedzin telemedycyny i obsługi narzędzi komputerowych.

Podobnie ze specjalistami, którzy dbają o zwierzęta zarówno domowe jak i hodowlane. Weterynarze mogą liczyć na popularność ich zawodu za 10 lat i więcej. Przepisy dotyczące hodowli zwierząt nieustannie się zmieniają. Potrzeba będzie specjalistów, którzy będą działać zgodnie ze zmieniającymi się realiami w systemie prawnym.

Którzy pracownicy będą potrzebni za 10 lat?

To tylko kilka zawodów, które mają ogromny potencjał i możliwości rozwoju na przestrzeni kolejnych lat. Jeśli interesują Cię ciekawe zawody, na które wzrasta zapotrzebowanie odwiedź stronę https://www.jobfashion.pl/blog, gdzie poznasz wiele ciekawych specjalizacji. Warto jednak zaznaczyć, że nie wystarczy dokument potwierdzający kompetencje do wykonywania zawodów. Najbardziej poszukiwani pracownicy dziś i za 10 lat, to osoby pracujące z zaangażowaniem, pasją i chęcią do nieustannego podnoszenia swoich kompetencji.